Ślisko na polskich drogach. Ostrzeżenia dla 12 województw

Polska
Ślisko na polskich drogach. Ostrzeżenia dla 12 województw
Polsat News

W niedzielę na północy i na wschodzi Polski mogą pojawiać się marznące opady, które będą powodować gołoledź. Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla prawie wszystkich województw. W ciągu dnia temperatura będzie wzrastać, a warunki drogowe zaczną się poprawiać. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w ciągu minionych 24 godzin z powodu wychłodzenia zmarło w Polsce 6 osób.

Jak poinformowało RCB w komunikacie, z powodu wychłodzenia w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło w Polsce 6 osób, a od początku listopada - 18. 

 

Jedna osoba zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla - podało RCB.

 

 

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Warto też zawiadomić służby o osobach przebywających w nieogrzewanych altankach, a także na terenie ogrodków działkowych. 

 

 

Pogoda zacznie się poprawiać

 

W niedzielę temperatura maksymalna w Polsce wyniesie od -3 st. na Podlasiu, około 2 st. w centrum, do 6 st. na zachodzie i 7 st. na Dolnym Śląsku.

 

Do południa może być jednak niebezpiecznie na drogach w większości województw. Alerty wydano dla: pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, śląskiego, podkarpackiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego, małopolskiego oraz lubelskiego.

 

Pojawią się tam marznące opady, które będą powodować gołoledź.

 

Prognoza pogody Polsat News na najbliższe dni.

 

paw/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie