Paulina Piechna-Więckiewicz szefową stowarzyszenia Wygra Warszawa. W zarządzie m.in. Jan Śpiewak

Polska
Paulina Piechna-Więckiewicz szefową stowarzyszenia Wygra Warszawa. W zarządzie m.in. Jan Śpiewak
Facebook/WygraWarszawa

Odbyło się pierwsze posiedzenie zarządu stowarzyszenia Wygra Warszawa, na którym powołane nowe władze - poinformowało w sobotę stowarzyszenie na swoim profilu na Facebooku.

Wiceprzewodniczącym został Grzegorz Walkiewicz, sekretarzem Agnieszka Nowak, a skarbnikiem Linus Lewandowski. W skład zarządu wchodzą ponadto: Jan Śpiewak, Dagmara Misztela, Hanna Gospodarczyk, Aleksandra Aniela Popławska i Karol Perkowski.

 

Stowarzyszenie Wygra Warszawa, które ma skupiać się na realizacji obietnic złożonych w kampanii samorządowej, powołano w ostatni poniedziałek. Przewodniczącą została Paulina Piechna-Więckiewicz.

Członkami stowarzyszenia są działacze różnych organizacji, które wchodziły w skład komitetu wyborczego Jana Śpiewaka w wyborach na prezydenta stolicy i które tworzyły listy komitetu Wygra Warszawa do Rady Warszawy i rad dzielnic. Są wśród nich m.in. działacze partii Razem, Zielonych czy Wolnego Miasta Warszawa.

 

Budowa Parku Centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki

 

Zdaniem założycieli stowarzyszenia kampania samorządowa pokazała, że formuła "apolitycznych" ruchów miejskich powoli się wyczerpuje i "przyszedł czas na nową jakość".

 

"Podobnie jak w ciągu ostatnich miesięcy tak i dzisiaj wierzymy, że nasze miasto zasługuje na uczciwy, wiarygodny i spójny ideowo ruch, który na co dzień będzie niezależnym głosem mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Chcemy, żeby hasło #WygraWarszawa było aktualne nie tylko w trakcie kampanii wyborczej. Postanowiliśmy działać dalej również dlatego, że oprócz wspólnych wartości łączą nas również przyjaźń, która przetrwała trudy kampanii, oraz przede wszystkim miłość do Warszawy" - czytamy na profilu społecznościowym stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie ma się skupić na tym, aby ich obietnice złożone podczas kampanii wyborczej (m.in. budowa Parku Centralnego wokół Pałacu Kultury i Nauki) były realizowane. Poza tym Wygra Warszawa ma monitorować budżet miasta, realizację budżetu partycypacyjnego i przyglądać się działaniom nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie