Brudziński nazwał legendę rocka Rogera Watersa "pożytecznym idiotą Putina". Za jego apel z Meksyku

Polska
Brudziński nazwał legendę rocka Rogera Watersa "pożytecznym idiotą Putina". Za jego apel z Meksyku
PAP/EPA/Jeffrey Arguedas

"Stawiajcie opór Kaczyńskiemu w Polsce" - takie hasło pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa w Meksyku. "Wybieram się do Wąchocka i mam zamiar wezwać do oporu przeciwko Rogerowi" - napisał w odpowiedzi na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. W innym wpisie polityk PiS nazwał byłego muzyka Pink Floyd "pożytecznym idiotą (Władimira) Putina".

"Uwolnić media, uwolnić sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja" - takie hasła pojawiły się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa, który 5 sierpnia zagrał w polskiej Ergo Arenie. 

 

"Stawiajcie opór Kaczyńskiemu"

 

Podczas polskiego występu pojawiła się lista polityków - "neofaszystów". Obok węgierskiego premiera Viktora Orbana, prezydenta Rosji Władimira Putina czy liderki francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen pojawiło się nazwisko prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

Teraz polityczny apel odnoszący się do polskich władz pojawił się podczas występu światowej sławy muzyka w Meksyku. "Stawiajcie opór Kaczyńskiemu w Polsce" - mogli przeczytali po angielsku zgromadzeni na koncercie.

 

"Czasami dostanę reprymendę"

 

Na wiadomość o apelu Watersa zareagował m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński. 

 

"Podobno Roger Waters wezwał wczoraj w Meksyku do oporu przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ja jutro wybieram się do Wąchocka i mam zamiar wezwać do oporu przeciwko Rogerowi" - napisał.

Minister spraw wewnętrznych i administracji, w odpowiedzi na wpis jednego z internautów, nazwał byłego muzyka Pink Floyd "pożytecznym idiotą Putina".

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie