Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich - będą utrudnienia dla pasażerów

Polska
Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich - będą utrudnienia dla pasażerów
Wikipedia/Allgau/CC0

Od 9 grudnia na pasażerów Kolei Mazowieckich czekają zmiany. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 9 marca. Powracają m.in. zawieszone połączenia Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów, będą dodatkowe kursy na trasie Warszawa – Łowicz, ale nie zabraknie też utrudnień związanych z modernizacją torów i dworców.

Wracają zawieszone połączenia Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów. Do dyspozycji podróżnych będzie nowy pociąg przyspieszony relacji Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna - Skierniewice. Pociąg "Wiedenka" zarówno w godzinach porannych (od 19 grudnia), jak i w popołudniowych (od 9 grudnia) będzie się zatrzymywał na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Skierniewice.

 

Pociąg "Łukowianka" wydłuży trasę do i z Warszawy Służewca.

 

Na zachód utrudnienia, na wschód utrudnienia

 

Na ruch pociągów na linii R2 Warszawa - Łuków będzie wpływać planowana przebudowa stacji Rembertów. Modernizacji będą towarzyszyć kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów.

 

W przypadku linii nr R3 Warszawa - Łowicz w godzinach międzyszczytowych będą kursować dodatkowe pociągi do i z Błonia. Wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary - Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Na linii planowana jest także przebudowa stacji Ożarów. Podróżnych czekają kilkutygodniowe utrudnienia związane z kursowaniem pociągów po jednym czynnym torze.

Na linii Siedlce - Czeremcha będzie uruchomiona dodatkowa para pociągów.

 

Do Małkini bez zmian

 

Jeśli chodzi o linię R6 Warszawa - Małkinia, trwa modernizacja linii na odcinku Sadowne Węgrowskie - Małkinia, gdzie ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze. W związku z tym w rozkładzie przewidywane są utrudnienia na odcinku Łochów - Małkinia. Część pociągów będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów - Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. KM informują, że na linii zostały uruchomione w dni robocze pociągi przyspieszone relacji Małkinia - Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia oraz Łowicz - Warszawa Śródmieście - Łochów.

 

Na linii Tłuszcz - Ostrołęka zostało uruchomione bezpośrednie połączenie z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej. Dodatkowo została wydłużona jedna para pociągów z Wyszkowa do Przetyczy.

 

Kierunek: południe

 

Do 9 marca potrwa przerwa w ruchu pociągów na odcinku Garwolin - Dęblin, a od 10 marca przewidywana jest przerwa na odcinku Otwock - Pilawa. Zamknięcie potrwa około roku. Na obu odcinkach będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

 

W przypadku linii nr R8 Warszawa - Skarżysko Kamienna w godzinach międzyszczytowych zostały uruchomione dodatkowe pociągi do i z Piaseczna. Kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy - Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg "Radomiak" kursuje trasą okrężną przez CMK z dodatkowymi postojami w Przysusze i Drzewicy. Na 10 marca przewidziane jest rozpoczęcie właściwych prac modernizacyjnych na odcinku Warka - Radom. Będzie się to wiązało z koniecznością uruchomienia ZKA za pociągi. W pierwszej kolejności do zamknięcia przewidziany jest odcinek Strzyżyna - Radom. Od lipca planowane jest zamknięcie całego odcinka Warka - Radom.

 

Po jednym torze

 

Na linii Warszawa - Działdowo na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga ruch pociągów wciąż będzie odbywał się po jednym torze. Remont kolejowego mostu Gdańskiego ma potrwać do września 2019 r., co będzie skutkować ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga.

 

Ponadto planowane są utrudnienia związane z budową nowego przystanku Warszawa Stalowa. Termin rozpoczęcia budowy nie został jeszcze ustalony.

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie