Petru: jeśli nie będzie szerokiej koalicji, Teraz! wystartuje w eurowyborach samodzielnie

Polska
Petru: jeśli nie będzie szerokiej koalicji, Teraz! wystartuje w eurowyborach samodzielnie
PAP/Rafał Guz

- Jeśli do wyborów do PE nie zawiąże się szeroka koalicja, również z PSL i SLD, partia Teraz! wystartuje w nich samodzielnie; Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej nie była szeroką koalicją i dlatego nie sprawdziła się w wyborach samorządowych - powiedział w piątek lider Teraz! Ryszard Petru.

Petru był pytany w piątek w radiu RMF FM, czy do wyborów do Parlamentu Europejskiego jego nowe ugrupowanie wystartuje w koalicji, czy samodzielnie.

 

"W połowie sejmików rządzi PiS, w połowie PO"

 

- Jeżeli nie będzie szerokiego bloku, w którym widziałbym PSL i SLD, to nie widzę sensu węższej koalicji, bo ta węższa koalicja (Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej) w moim przekonaniu się nie sprawdziła w wyborach samorządowych. Nowoczesna zniknęła jako samodzielny but, rozmyła się w PO, natomiast wynik do sejmików jest znany - w połowie rządzi PiS, w połowie - PO. Nie ma sensu taka koalicja, bo ona nie jest szeroką koalicją - ocenił polityk.

 

Dopytywany, czy partia Teraz! wystartuje w wyborach do PE samodzielnie, Petru odpowiedział: "Oczywiście, że tak, taki jest plan". - Zakładałem Nowoczesną od zera i jeszcze mniej wierzono (w powodzenie), mówiono, że nie ma szans - mówił Petru. Dodał, że dostrzega miejsce na scenie politycznej po Nowoczesnej, którą "opuszcza pewna grupa elektoratu".

 

W połowie listopada były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru oraz była posłanka tego ugrupowania Joanna Scheuring-Wielgus utworzyli nową partię - Teraz! Jej filarami mają być gospodarka i społeczeństwo; 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie