Nietrzeźwa matka, która zostawiła trzyletnią córkę na skraju lasu, usłyszała zarzuty

Polska
Nietrzeźwa matka, która zostawiła trzyletnią córkę na skraju lasu, usłyszała zarzuty
pixabay.com/44833

Anna K. usłyszała w piątek zarzut narażenia swojej trzyletniej córki na niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta, będąc w stanie nietrzeźwości, przy drodze na skraju lasu pozostawiła dziecko w wózku. Dziewczynka spędziła tam noc.

Człuchowska prokuratura skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Annie K. "w związku z narażeniem swojej trzyletniej córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 września we wsi Łoża w gminie Czarne. Nietrzeźwa Anna K. (24 l.) wracała z córką ze spotkania towarzyskiego. Pijana kobieta porzuciła wózek z 3-letnim dzieckiem na skraju lasu. Dziewczynka spędziła tam całą noc.

 

- Wózek z trzyletnią dziewczynką w środku zauważył na skraju lasu, przy drodze w okolicy Czarnego, pracownik leśny, który jechał do pracy - poinformował rzecznik człuchowskiej policji Sławomir Gradek.

 

Leśnik znał dziecko i jego matkę. Zaopiekował się dziewczynką i zawiózł ją do rodziny. O zdarzeniu zostali poinformowani pracownicy socjalni, którzy zgłosili sprawę policji.

 

Policja zatrzymała matkę dziecka. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykonane u niej rano wykazało, że miała jeszcze w organizmie 0,6 promila.

 

Dziecko decyzją sądu rodzinnego zostało w umieszczone w placówce opiekuńczej. Kobiecie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Matka przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia i wyraziła skruchę. Nie była wcześniej karana.

ked/hlk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze