"Zaczęło się od jednego psiaka". Dziś Fundacja dla Szczeniąt Judyta opiekuje się 120 zwierzętami

Polska

To pierwszy w Polsce tego typu ośrodek dla szczeniąt, bezpieczny azyl i jednocześnie przepustka do normalnego życia. Fundacja dla Szczeniąt Judyta to organizacja non profit, której celem jest niesienie pomocy najmniejszym. Pod jej opiekę trafiają psy porzucone, chore, skrzywdzone, zabierane z rowów, pól i ulic. Z Małgorzatą Brzezińską z fundacji rozmawiała Beata Cholewińska.

- Nie przypominam abyśmy uśpili jakiegoś psiaka w sytuacji, gdy była możliwość walki o jego zdrowie i życie - powiedziała w rozmowie z Polsat News, prezes Fundacji dla Szczeniąt Judyta, Teresa Piłat-Reszka. - Robię to co kocham i dopóki będę mogła, to będę się tym zajmować - zapewnia prezes fundacji:

 

 

Fundacja od lipca opiekuje się ciężko pobitym psem Fijo, którego sprawą żyła cała Polska. Zwierzę, które dotkliwie skrzywdził właściciel miało m.in. powybijane zęby, złamaną szczękę, kość udową oraz poważny uraz kręgosłupa, który doprowadził do paraliżu tylnych łap. Bartosz D. został zatrzymany, a akt oskarżenia w jego sprawie trafił do toruńskiego Sądu Rejonowego.

 

 

W październiku fundacja poinformowała o znalezieniu domu tymczasowego dla Fijo, który przeszedł intensywną rehabilitację. "Po tym co zrobił jego były wlasciciel, wierzę w to mocno będzie już miał wspaniałe i szczęśliwe życie. Zamieszka w Łodzi" - poinformowano na Facebooku.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie