Wyrok ws. znęcania się nad niemowlęciem. Matce wymierzono karę 4 lat więzienia, ojca uniewinniono

Polska
Wyrok ws. znęcania się nad niemowlęciem. Matce wymierzono karę 4 lat więzienia, ojca uniewinniono
pixabay/CC0 Creative Commons

Karę czterech lat pozbawienia wolności wymierzył krakowski sąd Milenie W. oskarżonej o znęcanie się nad dwumiesięcznym synem. Ojciec dziecka Robert H. został uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, prokurator ocenił wyrok "jako niesłuszny" i po sporządzeniu jego pisemnego uzasadnienia zapowiada złożenie apelacji.

 

Prokuratura oskarżyła Milenę W. i Roberta H. o to, że od października do listopada 2017 r. w Krakowie, działając wspólnie i w porozumieniu, znęcali się fizycznie nad swoim małoletnim synem, poprzez bicie, szarpanie, uciskanie, wykręcanie kończyn, potrząsanie, co spowodowało obrażenia śródczaszkowe i kończyn dolnych, złamania obojczyków, żeber.

 

Rodzice sygnalizowali bezdech

 

Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

 

Dwumiesięczny chłopiec został przywieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu 26 listopada zeszłego roku przez pogotowie ratunkowe po zgłoszeniu rodziców, którzy sygnalizowali u dziecka bezdech.

 

Lekarz przeprowadzający badania w szpitalu stwierdził u dziecka krwawienie do mózgu oraz liczne zastarzałe złamania, w tym żeber, obojczyków, kości udowej, kości podudzia, kości przedramienia, a także zasinienia. Rodzice dziecka nie przyznali się do postawionego im zarzuty znęcania się nad niemowlęciem i wzajemnie obarczali się winą.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie