Szukali go pół roku, ciało znaleziono tuż obok domu. "Państwo w Państwie" w Polsat News

Polska

30-letni Mateusz Kawecki, poszukiwany przez kilka miesięcy przez rodzinę, policję i prokuraturę, został odnaleziony martwy w stodole rodziców. Wcześniej śledczy twierdzili, że przeszukali to miejsce, a mężczyzny w ogóle miało nie być w Polsce. - Z każdym dniem pojawiają się kolejne pytania, na które wciąż nie ma odpowiedzi - mówi dziennikarz Rafał Zalewski z redakcji "Państwo w Państwie".

Mateusz Kawecki miał 30 lat. Pochodził z Hutkowa - małej wsi koło Zamościa. Od 5 lat mieszkał i pracował w Hanowerze. Pod koniec marca ślad po nim zaginął. Pan Mateusz wyruszył wówczas w trasę do Polski. Miał przyjechać na święta wielkanocne, planował je spędzić ze swoją narzeczoną, a później towarzyszyć jej przy porodzie ich córki. Z Niemiec wyjechał późnym wieczorem, na miejsce jednak nigdy nie dotarł.
 
- Brat wyjechał z domu, z Hanoweru o godzinie 23:30 w kierunku Szczecina. Tam był z nim ostatni raz kontakt, powiedział, że wyjeżdża właśnie z miasta - mówi siostra zaginionego Katarzyna Piotrkowicz.
 
Później mężczyzna zniknął. Rozpoczęły się poszukiwania. Śledczy twierdzili, że Mateusz Kawecki nigdy nie pojawił się w Polsce, nie przekroczył granicy.
 
- Na przejściu granicznym jest monitoring, ale nie chciano nam go udostępnić. Podobno policja go przeglądała i stwierdziła, że brat nigdy nie przekroczył granicy - opowiada siostra.
 
Rodzina nie wierzy w samobójstwo
 
Kilka tygodni temu, w sprawie zaginięcia pana Mateusza nastąpił długo wyczekiwany przełom. Po pięciu miesiącach od zaginięcia odnalazło się ciało mężczyzny. Było w stodole jego rodziców, tuż obok domu.
 

- To jest bardzo dziwne, bo wielokrotnie byliśmy w tym czasie w tej stodole, drzwi były otwarte na oścież i nikt niczego nie zauważył. Prokurator twierdzi, że on tam wisiał, ale my tak nie uważamy, bo go po prostu tam nie widzieliśmy - mówi kuzynka Mateusza Edyta Dąbska.

 
Rodzina zmarłego nie wierzy jednak w tę wersję i wskazuje na nieprawidłowości w pracy policji i prokuratury.
mw/paw/Państwo w Państwie
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie