PO składa wniosek o wotum nieufności wobec rządu Morawieckiego, Mazurek: my się obronimy

Polska

Mamy wyraźnie do czynienia z próbą zamiatania pod dywan PiS-owskich afer, a na czele tego rządu stoi Mateusz Morawiecki - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann na konferencji. Politycy partii poinformowali, że złożą wniosek o wotum nieufności wobec rządu premiera Morawieckiego. - Opozycja chce wprowadzić destrukcję w życiu parlamentarnym; my się obronimy - odpowiada Beata Mazurek.

Neumann podkreślił, że premier w związku z aferą byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego zwołał naradę służb, jednak te - zdaniem polityka PO - działały w taki sposób, że "wszyscy zainteresowani mogli spokojnie zacierać ślady".

 

- Mamy wyraźnie do czynienia z próbą zamiatania pod dywan PiS-owskich afer, a na czele tego rządu stoi Mateusz Morawiecki - mówił Neumann.

 

Szef klubu PO zaznaczył, że jego partia ma świadomość, iż głosy posłów Platformy i pozostałych klubów opozycyjnych nie wystarczą do odwołania gabinetu Morawieckiego. Wyraził jednak nadzieję, że ostatecznie dojdzie do odwołania szefa rządu

 

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności Grzegorz Schetyna zapowiedział jeszcze przed wyborami samorządowymi, podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu 13 października. Deklaracja lidera PO jest reakcją na ujawnienie przez portal Onet zapisów nagrań z udziałem Mateusza Morawieckiego z restauracji "Sowa i Przyjaciele" sprzed kilku lat, gdy obecny premier był prezesem banku BZ WBK.

 

 

 

 

 

 

 

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie