Naczelnik Urzędu Skarbowego i komornik zatrzymani na gorącym uczynku. Trafili do aresztu

Polska
Naczelnik Urzędu Skarbowego i komornik zatrzymani na gorącym uczynku.  Trafili do aresztu
cba/

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanych w czwartek naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy mieli przyjąć 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy.

Rzecznik prasowa nadzorującej śledztwo CBA prokuratury okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz powiedziała, że zakończyły się posiedzenia w sprawie aresztów wobec obu tych osób.

 

- Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące - powiedziała rzecznik.

 

W czwartek na gorącym uczynku CBA zatrzymała naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika z tego urzędu, którzy przyjęli 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy. Zatrzymali ich w urzędzie agenci z warszawskiej delegatury CBA, przeszukali miejsca ich pracy oraz miejsca zamieszkania.

 

- Jeden z nich wcześniej w restauracji niedaleko Ostrowi przyjął pieniądze od przedsiębiorcy. Żaden z nich nie spodziewał się zatrzymania i akcji CBA - powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

Według agentów prowadzących sprawę i operację CBA, w zamian za łapówkę biznesmenowi miała być znacznie zmniejszona nałożona na niego wysoka kara finansowa - domiar finansowy. Zapewniali też biznesmena - wiedząc, że jego przewinienia skarbowe mogą być większe - że roztoczą nad nim parasol ochronny w US - wynika z ustaleń CBA.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie