Radiowozem w motocykl. Tak policja walczy z gangami, które opanowały Londyn

Świat

Brytyjska policja pokazała, w jaki sposób walczy z gangami na skuterach, które od kilku miesięcy grasują w Londynie, okradając przechodniów. Po prostu taranuje ich pojazdy. Sposób okazał się skuteczny. Ofiarami przestępców do niedawna padało nawet kilkadziesiąt osób dziennie. Teraz liczba ataków gwałtownie spadła.

Londyńscy policjanci zatrzymali dzięki nowej taktyce już kilkudziesięciu przestępców. Skutery z rabusiami są taranowane przez specjalnie wyszkolonych policjantów z jednostki "Skorpion".

 

Uderzają oni w motocykl, tak by nie zagrozić nikomu postronnemu i wyrządzić jak najmniejszą szkodę uciekającemu przestępcy.

 

Ostatnie dane dotyczące przestępstw z użyciem motocykla, pokazują, że w okresie od stycznia do października 2018 roku w całym Londynie odnotowano 12 419 tego typu wykroczeń, co oznacza spadek względem analogicznego okresu w 2017 roku o 36 procent, kiedy takich przestępstw zanotowano aż 19 455.

 

Brytyjska policja ma nadzieję, że prezentując nową taktykę przeciwko przestępcom na motocyklach, potencjalni sprawcy "przed dokonaniem przestępstwa zastanowią się dwa razy czy warto podjąć związane z tym ryzyko".

dk/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie