45-kilometrowy korek przed granicą w Świecku. Powodem kontrole i roboty drogowe

Polska
45-kilometrowy korek przed granicą w Świecku. Powodem kontrole i roboty drogowe
Archiwum Polsat News / zdjęcie ilustracyjne

Nawet 45 kilometrów może mieć korek w kierunku Polski na autostradzie A2 po stronie Niemiec przed granicą w Świecku. Powodem są m.in. roboty drogowe i zwężenie trasy do jednego pasa - informuje RMF FM. Wcześniej występowały tam utrudnienia ze względu na wypadek. Przed Trzcielem zderzyły się dwie ciężarówki i bus. Droga była całkowicie zablokowana.

Straż Graniczna informowała, że od czwartku 22 listopada w związku z organizowanym w Katowicach grudniowym szczytem klimatycznym COP24 na granicy wewnętrznej do 16 grudnia tymczasowo zostanie przywrócona kontrola graniczna. 

 

W związku z tym granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją można przekraczać tylko w 264 wyznaczonych miejscach. Kontrole mają być również prowadzone w portach morskich i na lotniskach. Kontrolowane są tylko osoby wjeżdżające do Polski. Odbywa się to w sposób wyrywkowy, a działania dostosowane są do ewentualnego zagrożenia. 

 

Jak przypomniała w poniedziałkowym komunikacie rzecznik komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego major SG Katarzyna Walczak, przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu przejść granicznych i szlabanów.

 

 

msl/ RMF FM, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie