Rzeczniczka MSZ Rosji: książka Radosława Sikorskiego potwierdza działania Zachodu przeciw Rosji

Świat
Rzeczniczka MSZ Rosji: książka Radosława Sikorskiego potwierdza działania Zachodu przeciw Rosji
Polsat News

Maria Zacharowa, powołując się na wydaną niedawno w Polsce książkę byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego, powiedziała w czwartek, że publikacja ta potwierdza, iż działania Zachodu, np. Partnerstwo Wschodnie, wymierzone były w Rosję.

Uwagi te padły po wypowiedzi Zacharowej na temat słów szefowej dyplomacji UE Federiki Mogherini o sytuacji na Morzu Azowskim. Rzeczniczka MSZ na zakończenie komentarza wspomniała o książce Sikorskiego "Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji", wydanej w październiku br. - Rekomenduję naszym partnerom w Brukseli, by zapoznali się z książką - powiedziała.

 

Według Zacharowej Sikorski w swojej książce odsłania "realną stronę zachodniej polityki w odniesieniu do Rosji". Powołując się na treść publikacji, rzeczniczka MSZ powiedziała, że zainicjowane przez Polskę i Szwecję Partnerstwo Wschodnie "pierwotnie wymyślone zostało w celu ustanowienia nad Ukrainą antyrosyjskiego - z ich punktu widzenia - protektoratu, co przybrało postać przewrotu na Majdanie".

 

Zacharowa dodała następnie, że Sikorski w książce "opisuje, jak pod jego bezpośrednim przywództwem polska dyplomacja próbowała wbić klin między Moskwę a Mińsk".

 

- Tak więc, wszystko to, o czym mówiliśmy, nasze oceny destrukcyjnych działań Zachodu, wszystko to się potwierdza. Nas cały czas próbowano, także publicznie, przekonać, że jest odwrotnie, ale pojawiają się również i takie książki, w których to, o czym my mówiliśmy, zostaje potwierdzone - oświadczyła przedstawicielka MSZ Rosji.

 

WIDEO: Sikorski: kto taśmami wojuje, od taśm ginie

 

prz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze