Scheuring-Wielgus: Kaczyński jest tchórzem. Będziecie siedzieć

Polska

- Nie ma, oczywiście, posła Kaczyńskiego, który jest tchórzem i za każdym razem boi się tutaj występować i słuchać tego, co mamy do powiedzenia - tak posłanka koła Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus mówiła podczas debaty w Sejmie ws. nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Według niej, PiS jest "cyniczny i wyrachowany", a politycy tej partii chcą projektem noweli "przykryć" aferę KNF.

Gdy Scheuring-Wielgus wygłosiła swoją opinię przerwał jej marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Zwracam pani uwagę, aby wypowiadała się pani w sposób przyjęty tutaj jako właściwy Wysokiej Izbie, a nie obrażała innych ludzi - podkreślił polityk PiS.  

 

Posłanka Teraz! zaznaczyła, że "ta ustawa dlatego wpłynęła, ponieważ PiS nie potrafi sobie poradzić z aferą korupcyjną z KNF". - Tylko dlatego wrzuciliście dzisiaj ten "gorący kartofel". Nie dlatego, że macie dobre intencje, tylko dlatego, że jesteście cyniczni i wyrachowani. Nikt wam w to nie uwierzy. Nikt - zakończyła swoje wystąpienie.

 

"Nikt się pana nie boi"

 

Wcześniej odniosła się również do wystąpienia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który mówił do opozycji: "będzie was boleć prawda i nasza konsekwencja w działaniach ws. KNF. Do oporu, niczym gorącym żelazem, będziemy wypalać patologie. Taka jest dziś prokuratura dobrej zmiany".

 

- Kilka chwil temu mieliśmy tutaj spektakl ministra Ziobry, który się nadął i z wypiekami na twarzy próbował nas pan przestraszyć. Chciałam panu ministrowi powiedzieć, że nikt się pana nie boi.  Znamy wszystkie wasze nazwiska. Obiecuję panu, że jak przegracie wybory w 2019 roku, to będziecie wszyscy siedzieć, tam gdzie powinniście siedzieć - powiedziała Scheuring-Wielgus.

luq/dro/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie