"Zaniesiony w teczce do Banku Światowego" Posłanka PO o zatrudnieniu Kacpra Kamińskiego

Polska

- Sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna, syn szefa służb zaniesiony w teczce do Banku Światowego - powiedziała w programie "Polityka na Ostro" Izabela Leszczyna (PO), komentując zatrudnienie w tej instytucji Kacpra Kamińskiego. Według mediów oraz opozycji, to szef NBP Adam Glapiński miał pomóc synowi ministra w zdobyciu pracy.

"Dzisiaj stawiamy jasną i mocną polityczną tezę, że Mariusz Kamiński koordynator ds. służb specjalnych w tej sprawie nie jest osobą wiarygodną, że zachodzi jasny konflikt interesów w całej tej sprawie, w którą uwikłany jest pan Marek Chrzanowski i pan Adam Glapiński prezes Narodowego Banku Polskiego, a teraz również Mariusz Kamiński koordynator ds. służb specjalnych" - powiedział we wtorek poseł PO Cezary Tomczyk.

 

Według niego "sprawa jest bardzo poważna", ponieważ - jak mówił - to właśnie Glapiński polecił syna Mariusza Kamińskiego do pracy w Banku Światowym.

 

"Co mamy? Kolesiostwo, Misiewiczów, układy"

 

Na ten temat spierali się goście Agnieszki Gozdyry w programie "Polityka na Ostro".

 

- Jego ojciec - to musiała być decyzja uzgodniona z Ziobro, czy z premierem Morawieckim - powstrzymuje służby, które trafiają do szefa KNF dopiero po tym, jak ten zdążył sprzątnąć biurko po powrocie z Singapuru - stwierdziła Izabela Leszczyna (PO).

 

- Zwróćcie państwo uwagę, że działania służb, to nie jest tak, że się ukazuje zajawka w gazecie i służby gdzieś wchodzą - tłumaczył Łukasz Schreiber (PiS).


- Państwo jesteście takimi hipokrytami i kłamcami. W swoich pierwszych wystąpieniach Szydło i Kaczyński powtarzali, że nie będzie korupcji, praca będzie służebna, pokora i praca, a co mamy? Kolesiostwo, Misiewiczów, układy - wskazywała z kolei Joanna Scheuring-Wielgus z Teraz! 

paw/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie