Na pierwszej sesji radni Opola obniżyli prezydentowi pensję

Polska
Na pierwszej sesji radni Opola obniżyli prezydentowi pensję
wikipedia/

Podczas pierwszej sesji radni przyjęli uchwałę obniżającą wynagrodzenie wybranemu po raz drugi na stanowisko prezydenta Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu. Wynagrodzenie obniżono z 12,5 tys. zł brutto do 10,5 tys. zł.

Podczas pierwszej sesji rady miasta Opole wybrano nowe władze. Nowym przewodniczącym rady został Łukasz Sowada reprezentujący klub radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Do prezydium rady weszli jeszcze przedstawiciele wszystkich trzech klubów radnych. Z ramienia klubu radnych AW wybrano Małgorzatę Wilkos. Koalicję Obywatelską reprezentuje Barbara Kamińska, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości - Arkadiusz Szymański.

 

Klub Wiśniewskiego ma 13 radnych

 

Wiśniewski, który został prezydentem w pierwszej turze z poparciem przekraczającym 70 proc. zażartował, że obniżka wymuszona przez przepisy jest nagrodą za odniesiony przez niego sukces wyborczy.

 

W swoim expose Wiśniewski zapowiedział kontynuację prowadzonej w poprzedniej kadencji polityki inwestycyjnej przy wsparciu tej samej grupy współpracowników. Wśród nowych projektów, których wprowadzenie rozważa, jest utworzenie banku miejskiego służącego wspieraniu lokalnej gospodarki.

 

W 25-osobowej radzie miasta klub Arkadiusza Wiśniewskiego ma 13 radnych. Ośmiu radnych do rady miasta wprowadziła Koalicja Obywatelska, a Prawo i Sprawiedliwość - czterech.

 

Jak zadeklarował prezydent Opola, chociaż on i wprowadzeni przez niego radni uzyskali ogromne poparcie mieszkańców miasta, to jest otwarty na współpracę także z radnymi innych klubów, którzy są gotowi pracować na rzecz stolicy regionu. 

maw/ PAp
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie