Kaczyński zawiesił posła Matuszewskiego. Za "działanie na szkodę PiS w okręgu łódzkim"

Polska
Kaczyński zawiesił posła Matuszewskiego. Za "działanie na szkodę PiS w okręgu łódzkim"
Facebook/Marek Matuszewski

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS - poinformowała we wtorek na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek. Dodała, że "decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim". Według lokalnych mediów, poseł miał "stworzyć pajęczynę powiązań rodzinnych".

Matuszewski poinformował we wtorek, że na obecnym etapie nie będzie komentował sprawy.

 

Według nieoficjalnych informacji, chodzi przede wszystkim o działania posła PiS "dotyczące personaliów w sejmiku łódzkim". 

 

 

W październiku "Fakt" pisał o "układzie zgierskim", jaki w rodzinnym mieście stworzyć miał Matuszewski. Jak napisał dziennik, poseł "stworzył pajęczynę powiązań rodzinnych". Np. w okręgu zgierskim "jedynką" na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego była cioteczna siostra żony posła Alicja Antczak, a jej mąż jest radnym powiatu zgierskiego z listy PiS. Po wyborach samorządowych Zbigniew Antczak objął funkcję dyrektora w PGE GiEK SA, gdzie zarabia ponad 257 tys. zł brutto rocznie - napisał "Fakt".

 

Według dziennika, "syn państwa Antczaków, Rafał, dostał jedynkę na liście PiS do powiatu zgierskiego, a jego żona Dominika Antczak - do Rady Miasta Zgierza. Poseł Matuszewski ustawiał też bliższą rodzinę".

paw/dro/ PAP, Fakt, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie