200 tys. zł nagrody za informacje, które pomogą w ujęciu sprawców zabójstwa w Lidzbarku

Polska
200 tys. zł nagrody za informacje, które pomogą w ujęciu sprawców zabójstwa w Lidzbarku
policja.gov.pl

Policjanci z Olsztyna szukają sprawców zabójstwa popełnionego w lipcu w Lidzbarku. Napastnicy weszli w nocy do mieszkania małżeństwa, obezwładnili kobietę i mężczyznę i ukradli biżuterię o wartości 60 tys. zł. Skrępowany przez nich mężczyzna zmarł w trakcie zdarzenia.

Do napadu na dom w Lidzbarku (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w nocy z niedzieli 1 lipca na poniedziałek 2 lipca. Po wejściu do domu sprawcy skrępowali i obezwładnili małżonków. Skradli biżuterię, której wartość oszacowano na 60 tys. zł. 63-latek zmarł. Jego młodsza o dwa lata żona trafiła do szpitala.

  

Na miejscu pracowali śledczy i eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pod nadzorem prokuratora. Policjanci zabezpieczyli liczne ślady, jednak sprawców dotychczas nie zatrzymano.

 

Rzecznik prasowy kom. Krzysztof Wasyńczuk powiedział polsatnews.pl, że zabezpieczone nagrania z dróg dojazdowych także nie naprowadziły śledczych na ustalenie tożsamości poszukiwanych. Dodał, że nie może podać więcej szczegółów działań operacyjnych. 

 

Anonimowy darczyńca wyznaczył nagrodę w wysokości 200 tys. zł za informację o sprawcach. Osoby, które chcą się nią podzielić, powinny powiadomić olsztyńską policję telefonicznie  lub zgłosić się w najbliższej jednostce policji.

mta/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie