Wypadek 8 aut na zakopiance. Jedna osoba ranna

Polska
Wypadek 8 aut na zakopiance. Jedna osoba ranna
Polsat News

Do wypadku z udziałem 8 aut doszło na drodze ekspresowej S7 na odcinku Rabka Zdrój - Myślenice na w miejscowości Stróża (Małopolskie). Jako powód policja podaje ciężkie warunki pogodowe.

- Na wiadukcie doszło do czterech różnych wydarzeń z udziałem ośmiu samochodów" - informuje rzecznik myślenickiej policji st. sierż. Dawid Wietrzyk. Najpierw zderzyły się dwa samochody. Policja podaje, że powodem wypadku była oblodzona jezdnia. "Kierowcy pozostałych samochodów próbowali uniknąć kolizji z autami, które jako pierwsze uległy wypadkowi. Kilka samochodów wjechało w barierki na wiadukcie - powiedział policjant.

 

W wyniku zajścia jedna osoba została ranna i odwieziono ją do szpitala. Policja kieruje kierowców na objazd pod wiaduktem w kierunku Krakowa.

 

- We wtorek zamierzam wystosować apel do kierowców. Wielu z nich nie jest odpowiednio przygotowanych do pogarszających się warunków pogodowych na drogach. W przypadku oblodzonych nawierzchni zaleca się wymianę opon z letnich na zimowe - powiedział rzecznik

 

WIDEO:Warszawa: zderzenie czterech samochodów na Moście Poniatowskiego. Duże utrudnienia w ruchu

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie