Trzy tysiące bezdomnych zje obiad z papieżem Franciszkiem przy jednym stole

Polska
Trzy tysiące bezdomnych zje obiad z papieżem Franciszkiem przy jednym stole
PAP/EPA/Vatican
Na zdjęciu: papież Franciszek z niezapowiedzianą wizytą w punkcie opieki medycznej dla najuboższych na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

W obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek zje obiad z trzema tysiącami osób biednych i bezdomnych. Uroczysty posiłek w Watykanie zafundował jeden z luksusowych rzymskich hoteli. Ubogich zaprosiły też znane restauracje w centrum miasta. Dzień ten, z którego inicjatywą wystąpił Franciszek w czasie Roku Miłosierdzia, obchodzony jest po raz drugi.

 

Po mszy w bazylice Świętego Piotra, ubodzy zasiądą do stołu z papieżem w watykańskiej Auli Pawła VI, która z tej okazji zostanie zamieniona w wielką jadalnię.

 

Do inicjatyw dobroczynności dołączyło kilka najlepszych restauracji w historycznym centrum Wiecznego Miasta, w rejonie Pola Marsowego. Lokale te zaprosiły na niedzielny obiad łącznie 150 bezdomnych - podopiecznych stołecznych ośrodków pomocy.

 

- W naszym mieście jest dużo osób gotowych włączyć się w pomoc potrzebującym, a restauratorzy z rejonu Campo Marzio są w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami - powiedział rektor pobliskiej bazyliki świętego Eustachego ksiądz Pietro Sigurani.

 

- Niedzielna inicjatywa dołącza do naszej codziennej działalności, prowadzonej na rzecz osób najsłabszych - dodał duchowny.

 

Od początku swego pontyfikatu Franciszek zwraca uwagę na najuboższych, szczególną uwagę zwraca na chorych i bezdomnych. Regularnie apeluje o zwracanie się do potrzebujących z bezpośrednią pomocą.

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie