Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który ciężko pobił 10-miesięczne dziecko

Polska
Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który ciężko pobił 10-miesięczne dziecko
Polsat News

Mężczyźnie, który w czwartek wszedł do przypadkowego domu w Kadłubie i ciężko pobił 10-miesięczne dziecko przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa - powiedział Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem we wsi Kadłub koło Strzelec Opolskich. Sprawca jechał autostopem. Już podczas jazdy 36-latek był bardzo agresywny wobec kobiet, które zabrały go do samochodu. Przestraszone kobiety wysadziły niechcianego współpasażera na wjeździe do miejscowości Kadłub.

 

Mężczyzna wszedł do pierwszego wybranego przez siebie domu i brutalnie pobił 10-miesięcznego chłopczyka. W domu byli rodzice dziecka. Malucha z poważnymi obrażeniami przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na oddział intensywnej terapii szpitala klinicznego w Opolu. Na miejscu zatrzymano sprawcę napadu.

 

"Zatrzymany zdradzał objawy psychozy"

 

- Jeszcze wczoraj z zatrzymanym nie było praktycznie kontaktu. Zdradzał objawy psychozy. Dzisiaj lekarze wyrazili zgodę na jego przesłuchanie i został mu przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia napaści na dziecko, jednak zaprzeczył, jakoby chciał je zabić. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt i przeprowadzenie wobec podejrzanego badań psychiatrycznych - powiedział prokurator Bar.

 

Podczas pierwszego przesłuchania sprawca napaści tłumaczył swoje zachowanie "trudami dnia" i konfliktem z rodziną. Za zarzucane mu czyny grozi dożywocie.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie