Wieczór baletowy "Nasz Chopin", Festiwal Krzysztofa Pendereckiego. Przegląd kulturalny "Wydarzeń"

Kultura

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę w Teatrze Wielkim w Warszawie premiera dwóch baletów do muzyki Fryderyka Chopina. Pierwszy koncert - e-moll - w wizji choreograficznej choreografa Liama Scarletta. Drugi koncert - f-moll - w choreografii Krzysztofa Pastora. Jak w każdy piątek przedstawiamy propozycje kulturalne nie tylko na weekend. Wyboru dokonała Agnieszka Kuzyk.

W warszawskiej Filharmonii Narodowej rozpoczyna się z kolei Festiwal Krzysztofa Pendereckiego. Kompozytor obchodzi 85. urodziny. Na festiwalu, który potrwa do przyszłego piątku, usłyszymy symfoniczne arcydzieła Pendereckiego z różnych okresów. 

 

Na rynku nowości książkowych pojawił się natomiast tom "Wspomnień o Macieju Bednarkiewiczu". Był prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej, a wcześniej - obrońcą w procesach politycznych w stanie wojennym i posłem. Książka to portret wybitnego i odważnego adwokata, ale też człowieka, który dla wielu Polaków był wzorem. Wspominają go między innymi: kardynał Stanisław Dziwisz, sędzia Barbara Piwnik czy reżyser Krzysztof Zanussi.

 

Więcej propozycji kulturalnych na nadchodzący tydzień w materiale "Wydarzeń".

Agnieszka Kuzyk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie