"Proudly made in Poland". Nowe logo promujące polskie marki piwa za granicą
Znak promujący polskie marki piwa: "Proudly made in Poland" został zaprezentowany wspólnie przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
Logo ma być umieszczane na butelkach czy puszkach z piwem i ma informować konsumentów na całym świecie, że jest to napój, który został wyprodukowany w Polsce.
— Browary Polskie (@BrowaryPolskie) 16 listopada 2018
- Polskie piwo jest obecne dziś na rynkach przeszło 80 krajów. Roczny eksport wynosi ponad 3,3 mln hektolitrów - mówił w Rzeszowie Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP - Browary Polskie. - Eksport piwa rośnie nieprzerwanie od momentu wejścia polski do UE. Po korekcie o inflację wzrósł o przeszło 344 proc. - podkreślił.
Jak podkreślają pomysłodawcy logo "Proudly made in Poland", zostało ono stworzone, aby promować rodzime, polskie marki piwa. Ale ma to przełożyć się także na budowanie wizerunku Polski jako kraju pochodzenia produktów spożywczych najwyższej jakości oraz wiarygodnego i wartościowego partnera handlowego.
- Piwo z polskich browarów to produkt najwyższej jakości - uwarzony z doskonałych polskich składników, czerpiący z wiedzy i doświadczenia wielu pokoleń naszych piwowarów - podkreślił i dodał, że jest to wartość, z której trzeba być dumnym.
#proudlymadeinpoland prezentujemy na @Kongres590 . Znak pojawi się na polskich markach członków @BrowaryPolskie: @GrupaZywiec, Kompania Piwowarska, @carlsberg Polska. Dzisiaj eksport piwa jest do ponad 80 krajów świata. pic.twitter.com/grxajdudBb
— Browary Polskie (@BrowaryPolskie) 16 listopada 2018
Jak podkreślają organizatorzy akcji projekt wpisuje się w przedstawioną przez premiera Morawieckiego Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która zakłada wdrożenie systemu promującego obecność polskich marek za granicą, rozwijającego równolegle konkurencyjność polskich marek. - Projekt znaku jest pierwszą tego typu inicjatywą sektorową, gdzie konkurenci uzgadniają wspólne umieszczanie znaku nawiązującego do polskiego pochodzenia produktu. Jest to bardzo dobry przykład, że biznes potrafi w słusznej sprawie ze sobą współpracować - powiedział Tomasz Korkosz, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych.
- Chcielibyśmy, żeby polskie piwo, które jest już tak szeroko dostępne na świecie, było rozpoznawalne jeszcze bardziej poprzez stworzony przez nas znak "Proudly made in Poland" - powiedział Morzycki.
"Brakuje czegoś, co promowałoby Polskę jako markę"
- PAIH od dwóch lat zakłada sieć zagranicznych biur handlowych, których w chwili obecnej mamy ponad 60. Pracujący tam personel zwraca nam uwagę na fakt, że ludzie kojarzą Polskę w większości z artykułów spożywczych, ale często brakuje czegoś, co promowałoby Polskę jako markę, która przywiązana by była do konkretnych produktów - mówił Tomasz Korkosz.
Pomysł stworzenia znaku "Proudly made in Poland" dla marek piwa wynika z tego, że są to produkty, który już posiada pewną skalę, nie trzeba budować od zera. - Dokładamy do tego ideę, która - mam nadzieję - poniesie nas dalej - dodał.
Znak "Proudly made in Poland" będzie umieszczany na markach piwa największych krajowych producentów zrzeszonych w ZPPP - Browary Polskie: Kompanii Piwowarskiej, Carlsberg Polska i Grupy Żywiec.
Czytaj więcej