Po apelu policji zgłosił się mężczyzna, który pomógł rannej z wirusem HIV

Polska
Po apelu policji zgłosił się mężczyzna, który pomógł rannej z wirusem HIV
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Po opublikowanym w mediach apelu z policją skontaktował się mężczyzna, który udzielał pierwszej pomocy kobiecie, rannej w środowym wypadku w Katowicach - podała śląska komenda.

Kiedy okazało się, że poszkodowana jest nosicielką wirusa HIV, policjanci poprosili o pilny kontakt osoby, które mogły mieć kontakt z jej krwią. Chodzi o pilne przyjęcie leku, aby uniknąć zakażenia się wirusem.

 

Do wypadku doszło w środę wieczorem. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Brynowskiej kierujący samochodem audi potrącił kobietę. Zanim służby ratunkowe przyjechały na miejsce, pomocy rannej udzielali świadkowie. Po przyjedzie pogotowia ratunkowego osoby te odjechały, nie czekając na policjantów.

 

Świadkowie powinni przyjąć lek

 

"W związku z powyższym prosimy o pilny kontakt z policjantami z Katowic wszystkich, którzy byli świadkami zdarzenia oraz widzieli jego przebieg. W szczególności prosimy o pilny kontakt osoby, które udzielały pierwszej pomocy poszkodowanej i miały kontakt z krwią. Osoby te muszą przyjąć leki, w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV" - zaapelowała policja.

 

Dzięki szybkiej reakcji świadków, potrącona kobieta trafiła do szpitala i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

mta/las PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze