"Chodził po ulicy w Bielsku-Białej z kuszą i groził przechodniom". Grozi mu do 10 lat więzienia

Polska
"Chodził po ulicy w Bielsku-Białej z kuszą i groził przechodniom". Grozi mu do 10 lat więzienia
Wikimedia.org/Polaris/CC By-SA 3.0/zdjęcie ilustracyjne

29-letni mężczyzna strzelał w Bielsku-Białej do przechodniów z kuszy. Usłyszał zarzut narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz posiadania marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia - poinformowała w czwartek Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chodził po ulicy w Bielsku-Białej z kuszą i groził przechodniom. Z relacji świadków wynikało, że oddał dwa strzały w kierunku przypadkowych osób. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał. Policjanci z pomocą świadków ustalili miejsce, w którym przebywał sprawca.

 

W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli kuszę i trzy pociski do niej, a także prawie 120 porcji marihuany i krzak konopi indyjskich. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

 

Mężczyzna odpowie za narażenie osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a także posiadanie znacznych ilości środków odurzających i nielegalną uprawę marihuany. Grozi mu do 10 lat więzienia. Bielski sąd, na wniosek śledczych, zdecydował w środę o tymczasowym aresztowaniu 29-latka.

 

WIDEO: Straż Marszałkowska będzie mogła chodzić z bronią gotową do strzału

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie