Warszawa: ponad 9 tys. sztuk papierosów w sklepie z zabawkami

Polska
Warszawa: ponad 9 tys. sztuk papierosów w sklepie z zabawkami
Komenda Stołeczna Policji

Ponad 9 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz pieniądze pochodzące z handlu nimi znaleźli i zabezpieczyli śródmiejscy policjanci; 46-letni mężczyzna sprzedawał je w sklepie z zabawkami. Z tytułu należnej akcyzy naraził skarb państwa na stratę prawie 8 tys. zł.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, w lokalu reklamującym się jako sklep z zabawkami zamiast nich znaleziono kilka toreb pełnych papierosów bez polskich znaków akcyzy. Artur Sz. sprzedawał je na sztuki, w małych ręcznie pakowanych zgrzewkach bądź w tradycyjnych paczkach. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 9 tys. sztuk papierosów. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono też pieniądze pochodzące z handlu nielegalnym towarem. Swoim działaniem mężczyzna tylko z tytułu należnej akcyzy naraził skarb państwa na stratę ponad 7700 złotych.

 

KSP

 

Artur Sz. został zatrzymany i usłyszał już zarzut z Kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu teraz między innymi kara grzywny, a nawet 3 lata więzienia. W przeszłości był już karany za handel nielegalnymi papierosami.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie