Polski pielęgniarz oskarżony o zamordowanie 6 niemieckich seniorów

Świat
Polski pielęgniarz oskarżony o zamordowanie 6 niemieckich seniorów
Policja Bawarska

Grzegorz Stanisław W. usłyszał zarzuty zabójstwa sześciu osób, usiłowania zabicia trzech osób, napaści na trzy osoby i wielu kradzieży. 36-letni pielęgniarz z Polski miał uśmiercać ofiary zastrzykiem z insuliny (sam chorował na cukrzycę), a następnie je okradać. Do przestępstw dochodziło między kwietniem 2017 a lutym 2018 r. w Bawarii, Dolnej Saksonii, Badenii-Wirtembergii i Szlezwiku-Holsztynie.

Polak przebywa w niemieckim areszcie od lutego, kiedy to zatrzymano go jako podejrzanego o wstrzyknięcie śmiertelnej dawki insuliny 87-letniemu pacjentowi w Ottobrunn koło Monachium.

 

Grzegorz W. zaczął uczyć się zawodu pielęgniarza w 2014 roku, po tym jak wyszedł z polskiego więzienia. Za pośrednictwem polskich i słowackich firm pośrednictwa pracy opiekował się starszymi Niemcami. W sumie zajmował się co najmniej 68 osobami. 

 

Polak przyznał się do wstrzykiwania ofiarom insuliny, ale zaprzecza, że chciał je zabić. Tłumaczył, że robił to, aby nie musieć już pracować w nudnym miejscu bez kosztów zrywania umowy. Nie podobało mu się, że w miejscu pracy nie ma bezprzewodowego internetu, nie smakowało mu jedzenie, nie akceptował także nocnego wstawania do podopiecznych.

jm/hlk/ DW
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie