Miała ponad 3 promile i "spacerowała" z 6-tygodniowym niemowlęciem

Polska
Miała ponad 3 promile i "spacerowała" z 6-tygodniowym niemowlęciem
Pixabay

Zataczającą się i opierającą o zaparkowane samochody kobietę zauważyli na ulicy mieszkańcy Głogowa (Dolnośląskie). Przechodnie zatrzymali pijaną matkę do czasu przyjazdu policji, a jedna z kobiet zaopiekowała się dzieckiem i nakarmiła je.

Do groźnego incydentu doszło w niedzielę około godziny 19:30 na jednej z ulic Głogowa. Spacerująca z dzieckiem kobieta była kompletnie pijana i miała poważny problem z utrzymaniem równowagi.


Badanie wykazało w organizmie 34-latki ponad 3 promile alkoholu. Kobieta opiekowała się w takim stanie swoim 6-tygodniowym niemowlęciem.

 

Teściowa też była pijana


Nakarmionego przez jedną z kobiet 6-tygodniowego chłopca chciano przekazać pod opiekę teściowej zatrzymanej, ale było to niemożliwe, ona również była pijana. Niemowlę przewieziono więc do szpitala. Lekarze na szczęście nie stwierdzili u chłopca żadnych obrażeń.


34-letnia matka trafiła do izby wytrzeźwień. Jeśli zostanie stwierdzone, że niemowlęciu groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, kobieta może zostać skazana nawet na 5 lat więzienia.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie