Biało-czerwone piramidy, wieżowiec w Dubaju, pomnik Jezusa w Brazylii. Świat uczcił rocznicę Polski

Polska
Biało-czerwone piramidy, wieżowiec w Dubaju, pomnik Jezusa w Brazylii. Świat uczcił rocznicę Polski
Twitter.com/PLinEgypt, Ambassade de Pologne

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w weekend na całym świecie na biało-czerwono rozświetliły się różne budynki i monumenty. Polskie barwy narodowe przybrał pierwszy raz w historii najwyższy budynek na świecie - Burdż Chalifa w Dubaju oraz pomnik Jezusa Chrystusa Odkupiciela na szczycie granitowej góry Corcovado w Brazylii.

O akcjach w 100. rocznicę niepodległości Polski informuje na Twitterze polskie MSZ. 

 

Biało-czerwone barwy ma pomnik Jezusa Chrystusa Odkupiciela wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado w Brazylii.

 

 

Również w filipińskiej stolicy na biało-czerwono rozbłysnął gmach polskiego Honorowego Konsulatu Generalnego, a w Chile najwyższy budynek w Ameryce Południowej - Torre Costanera.

 

 

 

Na Węgrzech, w Budapeszcie, został podświetlony most z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Na biało-czerwono podświetlono pomnik Trzech Krzyży górujący nad Wilnem i dwa wileńskie mosty: Biały Most i Most Mendoga.

 

 

Na Ukrainie w Twierdzy Kijowskiej ułożono godło Polski ze zniczy.

 

 

Biało-czerwone podświetlenie ma też fasada Biblioteki Polskiej w Paryżu. 

 

 

 

Z kolei w sobotę polskie barwy-narodowe wyświetlały się m.in. na gmachu ratusza w Tel Awiwie, budynku fińskiego MSZ w Helsinkach, diabelskim młynie w Los Angeles, słynnych Wieżach Kuwejckich.

 

 

 

W dniu Święta Niepodległości na biało-czerwono zaświeciły się także m.in. gmach polskiego Honorowego Konsulatu Generalnego w filipińskiej Manili, dwa wileńskie mosty, a także Most Parkowy w Kijowie.

 

Polskie barwy narodowe przybrał ratusz w czeskiej Ostrawie oraz położony w pobliżu most Sikory nad Ostrawicą i wieża telewizyjna w dzielnicy Pragi - Żiżkova. Polska flaga narodowa pojawiła się także na wielkich telebimach przed gmachem Teatru w Czeskim Cieszynie.

 

W Toronto, z okazji polskiego święta, została w niedzielę po zachodzie słońca podświetlona w kolorach białym i czerwonym CN Tower, wieża telewizyjna - jeden z najważniejszych symboli tego największego kanadyjskiego miasta.

 

Z kolei w sobotę w kolorach polskich barw narodowych rozświetlono m.in. Bibliotekę Polską w Paryżu oraz budynek fińskiego MSZ w Helsinkach.

las/dro/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie