Wypadek na drodze do Morskiego Oka. 9 osób zostało rannych

Polska
Wypadek na drodze do Morskiego Oka. 9 osób zostało rannych
PAP/Grzegorz Momot

Około godz. 11 na drodze z Zakopanego do Morskiego Oka doszło zderzenia dwóch samochodów - poinformował w sobotę oficer prasowy KPP w Zakopanem asp. Krzysztof Waksmundzki. W wyniku zderzenia 9 osób zostało rannych - dodał. Utrudnienia na tej drodze potrwają jeszcze kilka godzin.

Waksmundzki poinformował, że do zderzenia doszło koło godz. 11 na drodze z Zakopanego do Morskiego Oka, około 500 m od skrętu do miejscowości Murzasichle. Wzięły w nim udział dwa auta - mercedes i 9-osobowy bus marki fiat. - W wyniku zdarzenia fiat wpadł do rowu i dachował. 9 osób, które były wewnątrz pojazdy zostały poszkodowane i rozwiezione karetkami do szpitali w Zakopanem i w Nowym Targu - podał. Jak dodał, nie posiada informacji na temat stanu poszkodowanych.

 

 

- Na miejscu pracują technik kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, prokurator, policjanci i strażacy. W tym momencie sprawdzane są dokładne okoliczności zdarzenia - podkreślił oficer prasowy.

 

Jak dodał, kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

 

 

 

Droga z Zakopanego do Morskiego oka jest całkowicie zablokowana. Waksmundzki wskazał, że jedynym możliwym objazdem do Morskiego Oka jest droga przez Murzasichle i Bukowinę Tatrzańską. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie