"Powinien skupić się na swojej pracy, a nie jątrzyć". Bielan o wykładzie Tuska

Polska
"Powinien skupić się na swojej pracy, a nie jątrzyć". Bielan o wykładzie Tuska
Polsat News

- Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powinien skupić się na swojej pracy w Brukseli, a nie jątrzyć, nie dzielić Polaków szczególnie w tak ważnym dla nas wszystkich momencie - powiedział w sobotę wicemarszałek Senatu Adam Bielan komentując wykład szefa Rady Europejskiej podczas V Igrzysk Wolności. Tusk ocenił w nim, że "ojcem naszej niepodległości jest Piłsudski, ojcem wolności - Wałęsa. I basta!".

- Nie rozumiem, dlaczego Donald Tusk po raz kolejny stara się dzielić Polaków, po raz kolejny prowokuje i robi to w przeddzień odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział Bielan.

 

Bielan zaznaczył, że szef Rady Europejskiej był "w tym mistrzem". - Może powinien skupić się na swojej pracy w Brukseli, a nie jątrzyć, nie judzić, nie dzielić Polaków szczególnie w tak ważnym dla nas wszystkich momencie - podkreślił wicemarszałek Senatu.

 

Zaznaczył, że "źle się dzieje", że Tusk próbuje "te swoje dzielące Polaków tezy" przedstawiać w przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Tusk do uczestników Igrzysk mówił też: - Słuchajcie, jeśli oni mogli pokonać bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać radę pokonać współczesnych bolszewików. Pamiętajcie, bez waszych, naszych Polaków praw i wolności nie ma niepodległości. Brońcie tych praw, brońcie tej wolności i brońcie polskiej niepodległości.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie