Pod Rysami odnaleziono ciało poszukiwanego turysty

Polska
Pod Rysami odnaleziono ciało poszukiwanego turysty
Zdj. ilustracyjne/Facebook/TOPR

Ratownicy TOPR odnaleźli w środę ciało mężczyzny w rejonie Buli pod Rysami w Tatrach. To poszukiwany od niedzieli 31-latek z województwa pomorskiego - potwierdziła policja.

W niedziele z Zakopanego wyruszył w góry 31-letni Damian R. W planach miał zdobycie Rysów. Według informacji jego znajomych, którzy od niedzieli poszukiwali mężczyznę, miał on zameldować się w schronisku nad Morskim Okiem, ale w niedzielę urwał się z nim kontakt. Nie dotarł też na umówione spotkanie ze znajomym.

 

Prowadzący poszukiwania w rejonie Rysów ratownicy TOPR z pokładu śmigłowca odnaleźli ciało mężczyzny. W trudno dostępne miejsce wyruszyła grupa ratowników. Ciało turysty zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

 

Mimo słonecznej, bardzo ciepłej jak na listopad pogody, i dobrych warunków turystycznych, w wyższych partiach Tatr mogą występować oblodzenia. W nocy temperatura w górach spada poniżej zera. Powyżej 1800 m n.p.m., w żlebach i na północnych stokach, miejscami występują niewielkie płaty śniegu, na których należy zachować szczególną ostrożność - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie