Zakładniczki na poczcie we Włoszech uwolnione. Napastnik zatrzymany

Świat
Zakładniczki na poczcie we Włoszech uwolnione. Napastnik zatrzymany
Twitter/Polizia di Stato

Mężczyzna, który w Reggio Emilia na północy Włoch przetrzymywał w poniedziałek przez kilka godzin cztery zakładniczki w urzędzie pocztowym, oddał się w ręce karabinierów. Kobiety zostały uwolnione. Jak wyjaśniono, sprawcą tego napadu była osoba skazana niedawno na wieloletni wyrok w procesie kalabryjskiej mafii.

Karabinierzy powiedzieli, że kryzys zakończył się pomyślnie dzięki cierpliwym negocjacjom z napastnikiem. 

 

Według włoskich mediów w rękach napastnika uzbrojonego w nóż kuchenny byli najpierw kierowniczka i czworo pracowników poczty na przedmieściach. Zanim mężczyzna się z nimi zabarykadował, wypuścił klientów, którzy tam byli. Następnie zwolnił jedną z kobiet.

 

 

Napastnik, jak ustalono, nazywa się Francesco Amato i pod koniec października został skazany na 19 lat więzienia w gigantycznym procesie pod kryptonimem Aemilia, w którym zapadło 119 wyroków skazujących. Od chwili wydania wyroku był poszukiwany w związku z nakazem rozpoczęcia odbywania kary.

 

 

Proces dotyczył działalności mafii z Kalabrii na północy Włoch. Telewizja RAI podała, że Amato był już wcześniej karany i jest uważany za niebezpiecznego osobnika.

 

Według świadków mężczyzna wszedł rano na pocztę w dzielnicy Pieve Modolena i powiedział: "Jestem tym skazanym na 19 lat w procesie Aemilia".

 

 

WIDEO: Napastnik wziął zakładników w Paryżu. Chciał kontaktu z ambasadą Iranu

 

dk/mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie