Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Wziął w nim udział m.in. premier

Polska
Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. Wziął w nim udział m.in. premier
Polsat News

W poniedziałek po ponad dwóch godzinach zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wiceprezes PiS Adam Lipiński dopytywany przez dziennikarzy, czy podczas spotkania były mowa o rozliczeniach wyborów samorządowych odparł: "Jak to rozliczenia? Za sukcesy?".

W spotkaniu w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej udział wzięli poza Morawieckim i Kaczyńskim, wiceprezesi partii: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz i Adam Lipiński; a także szef MKiDN Piotr Gliński, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Wiceprezes PiS Adam Lipiński wychodząc ze spotkania oświadczył dziennikarzom, że "nigdy nie komentujemy tego, co się dzieje na posiedzeniu prezydium Komitetu Politycznego".

 

Dopytywany przez dziennikarzy, czy podczas spotkania były mowa o rozliczeniach wyborów samorządowych Lipiński odparł: "Jak to rozliczenia?, za sukcesy?".

 

Szef klubu PiS przed rozpoczęciem spotkania powiedział, że będzie ono dotyczyło m.in. podsumowania II tury wyborów samorządowych.

 

Druga tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 4 listopada. Wybrano w niej 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

W Gdańsku sprawujący od 1998 r. funkcję prezydenta Paweł Adamowicz ("Wszystko dla Gdańska") pokonał Kacpra Płażyńskiego (Zjednoczona Prawica), a w Krakowie Jacek Majchrowski ("Obywatelski Kraków") wygrał z Małgorzatą Wassermann (Zjednoczona Prawica). Frekwencja wyniosła 48,83 proc. 

mta/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie