"Odrąbałbym im durne lekarskie łby" - Zięba po śmierci dziecka. Lekarze zawiadomili prokuraturę

Polska
"Odrąbałbym im durne lekarskie łby" - Zięba po śmierci dziecka. Lekarze zawiadomili prokuraturę
Polsat News

"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby, (...) z licencją na zabijanie" - napisał na Facebooku Jerzy Zięba, propagator naturoterapii, po śmierci w szpitalu 14-miesięcznego dziecka. Wg niego, zmarło ono z powodu sepsy, a lekarze nie podali właściwego leku. Okazało się, że dziecko nie było szczepione, było zarażone pneumokokami. Zięba wpis usunął, ale lekarze zawiadomili prokuraturę.

14-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w Poznaniu 20 października ok. godz. 21 w ciężkim stanie, nieprzytomna. Już w izbie przyjęć podejrzewano, że to "ogólnoustrojowe, szybko rozwijające się zakażenie - posocznica".

 

To były pneumokoki


- Dzieci z takim rozpoznaniem trafiają na nasz oddział - wyjaśnia w rozmowie z reporterem Polsat News prof. Magdalena Figlerowicz, zastępca kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

 

Wiadomo już, że dziecko było zarażone pneumokokami. - Stan dziecka pogorszył się i nad ranem zostało przekazane na oddział intensywnej terapii - powiedziała prof. Figlerowicz.


Tam dziecku - na żądanie rodziców - podano witaminę C. Rodzice kwestionowali również sposoby leczenia w szpitalu. 14-miesięczna dziewczynka zmarła.

 

Dziecko nie było szczepione 


"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich gówniane, bezlitosne »lekarskie mózgi« z licencją na zabijanie" - napisał w emocjonalnym wpisie Jerzy Zięba.


Post wkrótce zniknął z jego profilu. Został jednak skopiowany przez administratorów prowadzących na Facebooku profil ANTY-Ukryte Terapie - Bzdury Jerzego. Wytknęli oni Ziębie liczne kłamstwa i przemilczenia. Zwrócili uwagę, że dziecko miało sepsę pneumokokową i że podano mu witaminę C. Rodzice skarżyli się, że za mało.

 


Jerzy Zięba przemilczał również, że dziecko miało 14-miesięcy, więc powinno zostać obowiązkowo i bezpłatnie zaszczepione przeciwko pneumokokom.

 

Jak ustalono, rodzice mieli być antyszczepionkowcami i dziewczynka nie była w ogóle szczepiona, co potwierdziła w rozmowie z Polsat News prof. Figlerowicz.

 

Izba lekarska zawiadamia prokuraturę


- Od 2017 r. szczepienie to jest obowiązkowe w kalendarzu szczepień - przypomina prof. Magdalena Figlerowicz. – Myślimy, że gdyby było zaszczepione, to prawdopodobnie zakażenie nie rozwinęłoby się.

 


Wielkopolska Izba Lekarska złożyła w sprawie wpisu Jerzego Zięby zawiadomienia do prokuratury.

 

Jerzy Zięba nie jest lekarzem, nie skończył żadnych studiów związanych z medycyną, jednak gromadzi na swoich wykładach i warsztatach setki ludzi, którzy dowiadują się np., że raka można leczyć... witaminą C.


Sam o sobie mówi, że jest "naturoterapeutą i dyplomowanym hipnoterapeutą".

 

"Dwa tomy znanych zwolennikom szarlatana »Ukrytych terapii«"


Wydaje kolejne książki, które lekarze ostro krytykują.

 

"Napisał dwa tomy znanych zwolennikom szarlatana »Ukrytych terapii«, w których serwuje przegląd najciekawszych i najbardziej wymyślnych teorii niepopartych żadnym sensownym badaniem naukowym" - tak Ziębę na swoim blogu opisał Paweł Jarosz, lekarz, przedsiębiorca i bloger.

grz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie