Przegląd kulturalny "Wydarzeń": Abakanowicz, Malczewski, "Eurydyka w piekle"

Kultura

Malarskie Wizje Niepodległości Polski w Muzeum Narodowym w Krakowie, monograficzna wystawa Magdaleny Abakanowicz w Warszawie, "Eurydyka w piekle" w Operze Narodowej - to niektóre propozycje kulturalne proponowane przez Agnieszkę Kuzyk w materiale "Wydarzeń" na weekend.

- Wyjątkowe, znaczące dzieła najwybitniejszych artystów, dzieła nigdy nie pokazywane w Krakowie, nigdy nie pokazywane nawet publicznie w Polsce - powiedział Polsat News dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betlej o najnowszej ekspozycji. 

 

Będzie można zobaczyć obrazy Jacka Malczewskiego m.in. "Śmierć Ellenai" z 1883 roku czy obraz Leona Wyczółkowskiego "Rycerz wśród kwiatów".

 

Natomiast w stołecznym Domu Aukcyjnym DESA prezentowane są dzieła Magdaleny Abakanowicz - artystki, której prace możemy podziwiać w Centrum Pompidou w Paryżu, Tate Modern w Londynie czy Metropolitan Muzeum w Nowym Jorku. Teraz dwadzieścia jeden prac Abakanowicz zobaczymy w na monograficznej ekspozycji w Desie Unicum. Wystawa zakończy się aukcją.

 

Również w Warszawie odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Izadory Weiss na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej. "Eurydyka w piekle" to opowieść o tym jaki wpływ mogą mieć fanatyczne grupy o kłamliwych ideologiach na wrażliwych ludzi i jak wygląda uniwersalny model przemocy. "Fedra" to francuskie arcydzieło o miłości niemożliwej - miłości macochy do swojego młodego pasierba.

msl/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie