Zatrzymano Gruzina podejrzanego o zabójstwo Pauliny D. Wpadł na Ukrainie

Świat

Policja zatrzymała 39-letniego obywatela Gruzji, który był poszukiwany w związku z zabójstwem 28-letniej Pauliny D. z Łodzi. Podejrzanego ujęto w Kijowie około 6:00 rano - poinformowała w czwartek rano policja. Wcześniej mężczyzna próbował zmylić trop śledczych, wielokrotnie zmieniając miejsce pobytu. Prowadząca śledztwo prokuratura w Łodzi rozpocznie wkrótce procedurę ekstradycyjną do Polski.

"Ujęcia dokonali policjanci z KWP w Łodzi i Biura Kryminalnego KGP przy ogromnym wsparciu policji ukraińskiej oraz pomocy oficera łącznikowego w Gruzji" - podkreśliła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka.

 

Dodała, że mężczyzna trafi do aresztu ekstradycyjnego w Kijowie.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował, że po zastosowaniu przez Sąd na Ukrainie aresztu tymczasowego, niezwłocznie zostanie wdrożona procedura ekstradycyjna do Polski. - Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda nam się uzyskać zgodę na wydanie podejrzanego - powiedział.

 

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym Mamuka K. podejrzany jest o zabójstwo 28-letniej Pauliny D. na tle seksualnym. Zwłoki zamordowanej odnaleziono w piątek w Łodzi.

 

Policji, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej oraz gruzińskiej pogratulował szef MSWiA Joachim Brudziński. "Nikt, kto dopuszcza się tak okrutnej zbrodni, nigdy nie pozostanie bezkarny" - podkreślił w jednym z tweetów. W kolejnym wpisie dodał: "Dziękuję naszym partnerom na Ukrainie i Gruzji za świetną współpracę".

 

 


- Mamuka K. ukrywał się w kilku miejscach Kijowa, był zaskoczony zatrzymaniem. To była skoordynowana akcja polsko-ukraińska. Policjanci działali od momentu zgłoszenia zaginięcia łodzianki - przekazała na antenie Polsat News Joanna Kącka, rzecznik KWP w Łodzi.

 

 

Zaginięcie kobiety zgłoszono w sobotę 20 października. Paulina D. wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny - co zapisały kamery monitoringu - na jednej z łódzkich ulic.

 

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych w sobotę, a przed godz. 18, zwłoki - po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię - zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je dopiero po pięciu dniach.

 

O zatrzymaniu Gruzina poinformowała również ukraińska policja. 

 

 

ml/maw PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie