#WszystkichŚwiętych i #Zaduszki. Episkopat zachęca do dzielenia się zdjęciami z wizyt na cmentarzach

Polska
#WszystkichŚwiętych i #Zaduszki. Episkopat zachęca do dzielenia się zdjęciami z wizyt na cmentarzach
PAP/Maciej Kulczyński

- Kwiaty i znicze na grobach są wyrazem naszej pamięci. Jest to też zaproszenie do modlitwy w intencji zmarłych. Dlatego zachęcam do umieszczania na Twitterze i Facebooku w tych dniach zdjęć z pięknych cmentarzy, oznaczając je #WszystkichŚwiętych i #Zaduszki, aby w ten sposób zaprosić swoich bliskich do modlitwy w intencji zmarłych, bo to jest dla nich najcenniejszy dar - podkreślił rzecznik KEP.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik zauważył, że 1 listopada wspominamy wszystkich świętych Kościoła, pośród których mogą być nasi krewni, dziadkowie - jak przypomina papież Franciszek - o czym my nawet nie wiemy.

 

- Dlatego w tym dniu udajemy się na groby zmarłych, aby prosić ich o modlitwę w naszej intencji, bo wierzymy w świętych obcowanie - powiedział rzecznik Episkopatu Polski.

 

 

Jak wskazał ks. Rytel-Andrianik, 2 listopada udajemy się na groby zmarłych, aby modlić się za tych, którzy jeszcze nie są święci.

 

- Przynagla nas do tego wiara w świętych obcowanie - o czym mówimy podczas mszy świętej w Wyznaniu Wiary. Polska jest chyba jedynym krajem, gdzie Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny jest tak uroczyście i pięknie obchodzony - podkreślił rzecznik Episkopatu Polski. 

 

#Wszystkich Świętych i #Zaduszki

 

 

 

 

maw/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie