Policyjna obława w Gdańsku. Podejrzany o włamanie uciekł w czasie próby zatrzymania

Polska

Policjanci ujęli w czwartek w Gdańsku mężczyznę w związku z włamaniem do domu jednorodzinnego, do którego doszło dwa dni wcześniej. Przed zatrzymaniem jeden z funkcjonariuszy oddał z broni strzał ostrzegawczy w powietrze. Drugi z podejrzanych o włamanie zdołał uciec. Jest poszukiwany.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska, w czwartek przed południem kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku prowadzili czynności w związku z kradzieżą z włamaniem do domu jednorodzinnego, do którego doszło dwa dni temu na terenie miasta.

 

- Podczas wykonywania czynności jeden z policjantów oddał strzał w powietrze. Nikt nie został ranny, nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci do tej sprawy zatrzymali na tę chwilę jedną osobę, druga jest przez nich poszukiwana. Tożsamość poszukiwanej osoby jest policjantom znana - dodała.

 

Podkreśliła, że z uwagi na dobro postępowania oraz możliwe kolejne zatrzymania nie może udzielić więcej informacji w tej sprawie.

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie