Piłkarz Bayernu przebrał się za terrorystę. "Nie chciałem nikogo zezłościć i zranić"

Świat
Piłkarz Bayernu przebrał się za terrorystę. "Nie chciałem nikogo zezłościć i zranić"
Wiki Commons/Светлана Бекетова/CC BY 3.0

Rafinha, obrońca Bayernu Monachium, na klubowym przyjęciu z okazji Halloween pojawił się w stroju "arabskiego terrorysty". Brazylijczyk uzupełnił swój kostium atrapą bomby wykonaną z kartonu. Zdjęcie z imprezy pojawiło się w sieci, wywołując fale negatywnych komentarzy. Zawodnik wystosował przeprosiny, które jednak ponownie opatrzył zdjęciem swojego niefortunnego przebrania.

"Nie ma zupełnie żadnego wytłumaczenia, by zakładać tak rasistowski, stereotypowy kostium. Ktokolwiek myśli, że jest to akceptowalne »z okazji Halloween« nie ma za grosz szacunku do innych kultur. Nie wiem o czym myślał Rafinha" - głosi jeden z wielu wpisów oburzonych użytkowników Twittera. Część z nich została opatrzona hashtagiem #UnculcturedRafinha (niewychowany Rafinha - red.).

 

 

Fotografie, na której widać zawodników Bayernu udostępniła oficjalna strona klubu. Niektórzy fani domagali się przeprosin, zaznaczając, że przebranie Brazylijczyka jest krzywdzące dla arabskich sympatyków drużyny.

 

"Halloween to straszne święto, z przesadzonymi kostiumami. Moim przebraniem nie chciałem nikogo zezłościć i zranić czyiś uczuć" - napisał Rafinha w mediach społecznościowych. Zawodnik pod postem jednak po raz kolejny zamieścił swoje zdjęcie w przebraniu "terrorysty", co wywołało kolejną falę oburzenia.

 

 

Ostatecznie Rafinha usunął swoje "przeprosiny" i zamieścił je ponownie, tym razem opatrzone zdjęciem ze swojego meczu.

 

bas/paw/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze