Warszawa: karambol na moście Grota-Roweckiego. Na moście Siekierkowskim zginął motocyklista

Polska

Po środowym wypadku na moście Grota-Roweckiego korek objął niemal całą trasę S8 w Warszawie i miał około 15 km długości - poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ruch upłynnił się przed g. 22:00. W środę do śmiertelnego wypadku doszło też na moście Siekierkowskim. Zginął motocyklista.

Jak powiedział oficer dyżurny Komendy Stołecznej Policji, na moście Grota-Roweckiego w Warszawie na nitce tranzytowej w kierunku Marek i dalej na Białystok zderzyło się osiem pojazdów.

 

Piętnaście kilometrów zatoru

 

W wyniku kolizji dwie osoby zostały poszkodowane, a na miejscu wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu. Zator utworzył się na całej długości trasy S8 w Warszawie i sięgał niemal 15 km długości.

 

Na miejscu wypadku pracowali funkcjonariusze policji i GDDKiA.

 

GDDKiA poinformowała przed godz. 22:00, że droga została odblokowana i od tej pory ruch odbywał się już płynnie.

 

Śmierć motocyklisty na Trasie Siekierkowskiej

 

Z kolei przed godziną 18 na moście Siekierkowskim w kierunku Pragi doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklem.

 

- Prowadzący motocykl zginął na miejscu - powiedział podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał, w tej sprawie będzie prowadzone śledztwo. Na miejscu wypadku pracuje już prokurator.

 

Utrudnienia w ruchu miały tam potrwać 2-3 godziny.

 

7-kilometrowy zator na S8

 

W wyniku kolizji pięciu samochodów osobowych między Radzyminem a Wyszkowem na trasie S8 utworzył się 7-kilometorwy zator; zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku Białegostoku - poinformował wieczorem dyżurny warszawskiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA.

 

Do kolizji doszło na wysokości Trojan (powiat wołomiński). W jej wyniku nikt nie ucierpiał.

 

GDDKiA poinformowała, że przewidywany czas utrudnień w tym miejscu to około 1 godzina.

 

Zakorkowane drogi

 

Policja ostrzegała w środę, że "po stołecznych drogach jeździ się bardzo trudno". - Cała Warszawa stoi. Bardzo duże utrudnienia są na wszystkich drogach wylotowych ze stolicy. W niektórych miejscach ruchem kieruje policja - powiedział Piotr Świstak.

 

Dodał, że w ciągu kilku godzin w środę w mieście doszło do kilkudziesięciu kolizji. 

 

Policja poinformowała, że w związku z obchodzonym 1 listopada dniem Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole. W środę Komenda Główna Policji zainaugurowała akcję "Znicz", podczas której na drogi ma wyjechać prawie 6 tys. policjantów.

zdr/paw/hlk/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie