Amerykańscy żołnierze w jeden weekend wypili niemal całe zapasy piwa Reykjaviku

Świat
Amerykańscy żołnierze w jeden weekend wypili niemal całe zapasy piwa Reykjaviku
Reuters

- Podczas przerzutu na ćwiczenia Trident Juncture'18 amerykańscy żołnierze zatrzymali się na Islandii. Według informacji tamtejszego portalu Visir sześć tysięcy wojskowych miało wypić całe piwo dostępne w stolicy kraju.

Żołnierze odwiedzali bary i restauracje w mieście. Szczególnie interesowali się piwami regionalnymi. Lokale, aby uzupełnić zapasy piwa - sprowadzały trunek z całej wyspy.  

 

Ćwiczenia NATO 

 

Według ekspertów manewry Trident Juncture’18, które rozpoczęły się 25 listopada są największymi od zakończenia Zimnej Wojny.  Bierze w nich udział 50 tysięcy ludzi, lotniskowiec atomowy, kilkadziesiąt innych okrętów, setki samolotów oraz tysiące pojazdów. Ćwiczą szybkie zgromadzenie sił i odparcie ataku na północną flankę NATO.

 

Manewry, które potrwają do 7 listopada, odbywają się w środkowej i wschodniej Norwegii, na Północnym Atlantyku i Morzu Bałtyckim.

 

- Podczas ćwiczeń ma zostać zastosowany hipotetyczny scenariusz, który polega na przywróceniu suwerenności kraju skandynawskiego po ataku "fikcyjnego agresora - podaje agencja Associated Press.

 

Niepełnosprawni intelektualnie warzą piwo w Pucku. "Zawsze jest coś do zrobienia"

 

 

 

maw/ml/ Visir/ Associated Press.
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie