Wyszedł z więzienia, złapał "stopa" i... ukradł samochód

Polska
Wyszedł z więzienia, złapał "stopa" i... ukradł samochód
KPP w Żarach

Do aresztu trafił 25-latek podejrzany o rozbój i kradzież samochodu mężczyźnie, który wziął go na tzw. stopa. Młody człowiek kilka dni wcześniej wyszedł z więzienia. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności - poinformowała w poniedziałek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

- 25-letni mieszkaniec Zgorzelca (woj. dolnośląskie) cztery dni przed przestępstwem wyszedł z zakładu karnego, by w miniony piątek trafić do prokuratury, gdzie usłyszał poważny zarzut rozboju. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Potem czeka go proces - powiedziała Berestecka.

 

Samochód był wart ponad 13 tys.

 

Dodała, że dzięki szybkiej i skutecznej pracy żarskich policjantów pokrzywdzony odzyskał samochód warty ponad 13 tys. Okazało się, że kupił go tego samego dnia w Krakowie.

 

 

Do zajścia doszło w miniony czwartek. Starszy mężczyzna zabrał 25-latka do swojego samochodu w Żaganiu. Kiedy przejeżdżali przez wieś Marszów, autostopowicz uderzył go, siłą odebrał pojazd i odjechał. Pokrzywdzony z pobliskiego komisu powiadomił o zdarzeniu służby.

 

Policjantom odnalezienie kradzionego pojazdu i podejrzanego zajęło zaledwie pół godziny. Namierzyli go na jednej z dróg w rejonie Żar.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze