Śmierć ucznia, którego przygniótł konar na lekcji WF-u. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok

Polska
Śmierć ucznia, którego przygniótł konar na lekcji WF-u. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok
Pixabay.com/jarmoluk

We wtorek mają być znane wstępne wyniki sekcji zwłok 13-letniego ucznia z Legnicy (Dolnośląskie), który na lekcji WF-u uległ ciężkiemu wypadkowi i zmarł po dwóch tygodniach. Od wyników sekcji prokuratura uzależnia zmianę zarzutów dla nauczyciela.

Do wypadku doszło 12 października. Zajęcia odbywały się poza szkołą w tzw. lasku złotoryjskim, gdzie na polecenie nauczyciela uczniowie klasy sportowej SP nr 9 z Legnicy podnosili i odrzucali ścięte konary drzewa. Chłopak został uderzony takim konarem w głowę.

 

13-latek najpierw był reanimowany na miejscu. Później został przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Tam poddano go operacji neurochirurgicznej. Zmarł po dwóch tygodniach.

 

Dozór policyjny dla nauczyciela

 

Prokurator zaraz po zdarzeniu przesłuchał nauczyciela i przedstawił mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziesięciu uczniów, a drugi nieumyślnego spowodowania u jednego z nich ciężkiego obrażenia ciała, stanowiącego chorobę realnie zagrażającą życiu.

 

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dwa środki zapobiegawcze. Mężczyzna został poddany dozorowi policyjnemu i zawieszono go w wykonywaniu zawodu nauczyciela.

 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że w poniedziałek została przeprowadzona sekcja zwłok chłopca i dopiero po poznaniu wstępnych wyników tej sekcji prokurator podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

 

- O tym, czy nastąpi zmiana kwalifikacji czynu czy będą dodatkowe zarzuty poinformujemy najwcześniej we wtorek - dodała rzecznik

las/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie