Poseł PiS potrącił chłopców prowadzących rowery. Sam również ucierpiał

Polska
Poseł PiS potrącił chłopców prowadzących rowery. Sam również ucierpiał
zdj. ilustracyjne/Polsat News

Dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat oraz poseł PiS Piotr Babinetz ucierpieli w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Zmiennica na Podkarpaciu. Babinetz potrącił chłopców prowadzących rowery. Dzieci doznały lekkich obrażeń, poseł ma uszkodzone kręgi i czeka go operacja. Był trzeźwy.

- W wypadku doszło około godz. 20 na nieoświetlonym odcinku drogi, w lesie - poinformowała w poniedziałek oficer prasowy komendy policji w Brzozowie Monika Dereń.

 

- Dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat szło poboczem, prowadząc rowery. Zostali potrąceni przez opla (którego prowadził Babinetz - red.). Chłopcy oraz kierowca trafili do szpitala. Chłopcy zostali lekko ranni, poważniejsze obrażenie odniósł kierowca samochodu, który był trzeźwy- dodała Dereń.

 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, Babinetz ma uszkodzone kręgi i ma mieć operację.

 

Rowery były oświetlone

 

Z ustaleń policji wynika, że rowery miały oświetlenie, włączoną lampkę miał też jeden z chłopców.

 

Do wypadku odniósł się również dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, który na Twitterze napisał: "Parlamentarzysta odniósł poważne obrażenia i aktualnie przebywa w szpitalu. Badanie zostało przeprowadzone, jak tylko było to możliwe. Poseł był trzeźwy".

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie