Policja szuka sprawców zniszczenia banerów kandydata PiS w Radomiu

Polska
Policja szuka sprawców zniszczenia banerów kandydata PiS w Radomiu
Polsat News

Radomska policja zajmuje się zniszczeniem materiałów wyborczych kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza. Według polityka w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy zniszczyli większość jego banerów porozwieszanych w mieście.

Jak poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu banerów w poniedziałek po południu. - Sprawą zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Sprawdzany jest m.in. zapis miejskiego monitoringu - mówiła Leszczyńska.

 

Skurkiewicz powiedział, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zniszczono 80 proc. jego materiałów wyborczych w różnych miejscach Radomia. - To jest rzecz skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca. Materiały wyborcze nie są moją własnością ani mojego kontrkandydata Radosława Witkowskiego. To są materiały, które należą do komitetów wyborczych i one są chronione prawem - dodał kandydat na prezydenta.

 

Skurkiewicz zaznaczył, że w Radomiu jest dobrze funkcjonujący monitoring. - Mam nadzieję, że odpowiednie służby się tym zainteresują. Nie może być tak, że ktoś pod osłoną nocy niszczył materiały wyborcze - powiedział.

 

W Radomiu do drugiej tury wyborów przeszli obecny prezydent Radosław Witkowski z poparciem 39 445 osób (45,47 proc.) i Wojciech Skurkiewicz (PiS), na którego głos oddało 35 043 radomian (40,39 proc.).

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie