Samochody retro na targach w Poznaniu. Wystawa na 100-lecie niepodległości

Moto

Kilkaset zabytkowych i klasycznych pojazdów można było oglądać na targach Retro Motor Show. Wystawę ze stoma pojazdami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotował Automobilklub Wielkopolski.

Przez trzy dni w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich można było oglądać motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, a także wozy policyjne i strażackie, tramwaj, czołgi i armatę. W sumie do odwiedzenia jest ponad 100 targowych stoisk.

 

Według organizatorów, impreza jest największą w Polsce ekspozycją zabytkowych i klasycznych pojazdów a także youngtimerów i zabytkowych motocykli. 

 

 

- Tegoroczną ekspozycję można traktować jako żywą lekcję historii, wpisującą się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania wielkopolskiego - powiedział dyrektor targów Bartosz Dembiński. Dodał, że wątki niepodległościowe i powstańcze miały swój silny akcent wśród prezentowanych pojazdów.

 

Okolicznościową wystawę ze stoma pojazdami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotował Automobilklub Wielkopolski.

 

 

 

 

Odwiedzający ekspozycję Automobilklubu mogli poznać historię motoryzacji od początków XX wieku po lata PRL-u, m.in. pokój i warsztat Henry’ego Forda z imitacją taśmy produkcyjnej.

 

Poza tym można było podziwiać pojazdy sportowe z lat 20. Okres PRL-u reprezentowały pojazdy rządowe i milicyjne, znalazła się nawet stacja CPN oraz pojazdy zza żelaznej kurtyny, o których marzyliśmy w latach 70. i 80. ub. wieku. 

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie