Premier: w wyborach samorządowych odnieśliśmy absolutny sukces, rekord trzydziestolecia

Polska

- Dobra zmiana trwa, rozwija się, dociera do coraz większej liczby ludzi, przy gigantycznym, zmasowanym, wściekłym, bezpardonowym ataku wszystkich mediów, różnego rodzaju państw, którym się nie podoba ta nasza zmiana, w wyborach samorządowych odnieśliśmy absolutny sukces, rekord trzydziestolecia - powiedział w niedzielę w Radomiu premier Mateusz Morawiecki.

- Mamy ponad dwa miliny głosów więcej, niż cztery lata wcześniej, mamy ponad milion głosów więcej, niż rekordziści dotychczasowi i odnieśliśmy absolutny sukces - powiedział Morawiecki.

 

Jak zauważył, to zwycięstwo jest ważne, bo "niegospodarność opozycji, która w większości sejmików do tej pory rządziła, jest ogromna". - Zadłużenie w ciągu tych ośmiu, dziewięciu lat, a niektórzy rządzą i 12 lat, wzrosło trzykrotnie. Dobry gospodarz ogranicza przyrost długu, tak jak PiS w ramach państwa polskiego - mówił szef rządu.

 

Zaznaczył, że PiS wprowadziło "największe programy społeczne" i obniżyło podatek CIT, a jednocześnie dzięki uszczelnieniu podatków i skutecznej walce z mafiami watowskimi, udało się zwiększyć dochody do budżetu.

 

Premier: nie możemy zachłysnąć się zwycięstwem

 

Podczas wystąpienia szef rządu dziękował wyborcom za głosowanie na PiS. - To naprawdę bardzo dobra zmiana dla Polski, potwierdzenie, że idziemy we właściwym kierunku; pierwszy krok w tym maratonie wyborczym, ale jakże ważny krok zrobiony przez nas - podkreślił premier.

 

Zaznaczył jednocześnie, że "ważne jest, żebyśmy się tym zwycięstwem nie zachłysnęli, żebyśmy wiedzieli jak ciężko trzeba służyć na rzecz mieszkańców". "Dlatego praca, pokora, służba i drużyna. Jesteśmy jednością, jesteśmy Zjednoczoną Prawicą" - podkreślił Morawiecki.

 

- Praca, pokora, służba i drużyna - to jest nasze hasło. To musi być hasło nasze na najbliższe pięć lat w samorządzie, i to cały czas jest motto naszej ciężkiej pracy w rządzie, gdzie zmieniamy Polskę dla wszystkich, nie tylko dla wybranych - oświadczył premier.

 

"Przegrał program anty-, my mamy program pro-"

 

- Trzeba sobie powiedzieć, że ramach tych wyborów samorządowych przegrał program anty-, przegrał program niechęci, tego jazgotu, ciągłej awantury, wyjazdów do Brukseli, do innych stolic po pomoc. Bo rzeczywiście tak jest, że my naruszamy - tak jak powiedziałem - różne grupy interesów, także te, które miały i mają cały czas swojego potężnego protektora, gdzieś za granicą, bliską lub dalszą - powiedział premier.

 

- I nawet niedawno musieliśmy się zmagać z pewnymi problemami tego typu, bo nie podobają się różnym państwom ościennym, że dzisiaj międzynarodowe korporacje płacą o 10 miliardów złotych więcej do budżetu państwa, a polscy przedsiębiorcy mali i średni płacą niższe podatki niż wcześniej. Oto chodzi w dobrej zmianie - dodał Morawiecki.

 

- I to jest ten program, który przegrał - i mam nadzieję, że będzie przegrywał - przeciwko-. My mamy program nie anty-, tylko program pro-: prospołeczny, prorozwojowy, propaństwowy i proeuropejski - podkreślił szef rządu

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie