Zważył tablet jako banany i chciał go kupić w kasie samoobsługowej

Polska
Zważył tablet jako banany i chciał go kupić w kasie samoobsługowej
Policja

35-latek z Warszawy w jednym z hipermarketów w Lublinie próbował dokonać oszustwa. Mężczyzna zważył tablet na dziale warzywnym i przykleił na niego wydrukowany kod kreskowy. Ochrona nie dała się zwieść. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z hipermarketów w Lublinie. Klient na wadze na dziale warzywnym zważył tablet, wybierając banany i przykleił do urządzenia wydrukowany kod kreskowy. Następnie z towarem poszedł do kasy samoobsługowej i zapłacił kilka złotych za produkt warty kilkaset złotych.

 

Tuż po minięciu linii kas, mężczyzna został ujęty przez ochroniarzy. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Warszawy. Tablet wrócił na sklepową półkę, a nieuczciwy klient trafił na V Komisariat Policji w Lublinie.

 

Jeszcze tego samego dnia 35-latek usłyszał zarzut oszustwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

jm/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie